Atrakcje turystyczne w Kościelisku


Kościelisko jest miejscowością która oferuje swoim turystom liczne atrakcje turystyczne. Wśród najważniejszych zabytków Kościeliska znajduje się Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza. Ołtarze w kościele, noszące wyraźne cechy stylu zakopiańskiego, są w większości dziełem Eugeniusza Wesołowskiego i Wojciecha Brzegi.

Z całą pewnością warto odwiedzić Kośleliski Dom Ludowy – Chotarz, w którym odbywa się „Przednówek w Polanach w Kościelisku” w trakcie którego mają miejsce przeglądy m.in. śpiewu pasterskiego, grup śpiewaczych, gry na instrumentach pasterskich oraz wiele innych konkursów i zabaw. Przez Kościelisko biegnie Szlak Papieski, na trasie którego górale organizują co roku pieszą pielgrzymkę zwaną „Sursum Corda”, wiodącą przez Zakopane – Kościelisko – Gubałówkę – Ząb – Bustryk – Sierockie – Bańską Wyżną – Bańską Niżną – Maruszynę do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu.

W Gminie Kościelisko, jako że jest ona położona w górach, nie mogło zabraknąć wyciągów narciarskich. Przeważają tu wyciągi dla początkujących oraz średnio zaawansowanych, między innymi wyciąg Narciarski Salamandra oraz najsłynniejszy z okolicznych wyciągów za sprawą telewizji oraz jednej z najlepszych polskich zawodniczek snowboardowych Jagnie Marczułajtis, jakim jest wyciąg narciarski Witów Ski. Tuż obok wyciągu Witów Ski znajduje się karczma regionalna, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, Szkoła Narciarsko- Snowboardowa prowadzona przez Jagnę Marczułajtis, oraz Centrum narciarskie Fun-Ski.

W związku z tym, że Kościelisko graniczy z Zakopanym, blisko stąd do Wyciągu Narciarskiego Szymoszkowa czy na samą Gubałówkę. Bliskość tych i innych atrakcji sprawia, że Kościelisko jest idealna bazą wypadową w Tatry czy do pobliskiego Zakopanego ale, także idealną bazą noclegową.

Kościelisko noclegi, Pensjonaty kościelisko, Kwatery kościelisko

Możliwość komentowania jest wyłączona.