Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to miejscowość na Podhalu, ciesząca się coraz bardziej popularnością wśród turystów i to nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Noclegi Białka Tatrzańska również zyskują coraz większą liczbę odwiedzających między innymi dzięki pięknym widokom, które na każdym kroku można podziwiać przebywając w tym miejscu. Jest to miejscowość z dala od tłumów ludzi, żyjąca w ciszy i ciesząca się ogólnie panującym spokojem. Białka Tatrzańska noclegi są świetnie wyposażone, tak by móc przyjmować jak największą liczbę spragnionych piękna przyrody turystów. Dodatkowy atutem tego miejsca jest świetne zaplecze gastronomiczne, oraz baza wypadowa w góry. W Białce Tatrzańskiej funkcjonuje bardzo dobrze wyposażony stok narciarski, który przyciąga turystów, chcących szusować na świetnie przygotowanych trasach. Kolejnym atutem jest to, że ceny są bardzo przystępne, z gospodarzami można dojść do porozumienia również w kwestii wyżywienia, a co za tym idzie można skorzystać ze specjałów kuchni góralskiej i zasmakować się w niej. W innych miastach góralskość jest mocno przereklamowana, tutaj widać ta bijąca od mieszkańców naturalność i poświęcenie, oraz oddanie się pracy i tradycji jest to bardzo ważne, ponieważ nie zawsze mamy do czynienia z prawdziwymi góralami, a często „podróbki” zacierają nam prawdę o tradycjach panujących w górach. Każdy kto przyjedzie do Białki Tatrzańskiej ma to co chce na wyciągnięcie ręki i wracając do domu, może pochwalić się bliskim przebywaniem z prawdziwymi góralami.

Zakopanem często mówimy, że leży najbliżej Tatr, że jest to stolica Podhala czy też zimowa stolica Polski.

W dawnych czasach w mieście mieszkało i przebywało wiele znanych osobistości. To tutaj doktor Tytus Chałubiński odkrył lecznicze właściwości klimatu. Jedną z wybitnych osób, którena  stałe wpisały się w historię Zakopanego był Stanisław Witkiewicz oraz jego syn Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy). To dzięki Witkiewiczowi powstał styl zakopiański. Częstymi gośćmi w Zakopanem byli Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska, Adam Asnyk, Stefan Żeromski, Wojciech Kossak czy też Józef Piłsudski. W Zakopanem mieszkali również Kazimierz Przerwa Tetmajer, Karol Szymanowski, Kornel Makuszyński, Jan Kasprowicz.

Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych

Tutaj miłośnicy białego szaleństwa mogą wybrać coś dla siebie spośród pięćdziesięciu wyciągów o różnym stopniu trudności.
Turyści którzy lubią spędzać aktywnie czas, mogą wędrować tatrzańskimi szlakami. W Zakopanem początek ma wiele szlaków turystycznych. Aktywnie można spędzić czas w zakopiańskim Aquaparku. w Zakopanem czeka wiele innych atrakcji.

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.