Duszniki Zdrój usytuowane są na terenie Ziemi Kłodzkiej

Duszniki Zdrój sięgają terenów Obniżenia Dusznickiego (jego południowo-zachodniej części) a także sporą część Gór Bystrzyckich i Orlickich. To dolnośląskie miasto zajmuje także tereny doliny rzeki Bystrzyc. W granicach miasta wyodrębnione są pewne poszczególne przestrzenie, a wśród nich uzdrowisko, Zieleniec, Podgórze, Graniczna, Kozia Hala, Wapienniki, Jamrozowa Polana. Uzdrowisko z kolei to kompleks łączący w sobie zabudowę sanatoryjno-wypoczynkową. Występujące tam lasy, których charakter jest parkowy jest miejscem do wypoczynku w tym mieście jest park zdrojowy

          Uzdrowiskowy charakter tego miasta zaczął pojawiać się dopiero w wieku XVIII, a fakt ten związany był bardzo ściśle z przeprowadzonymi kompleksowymi badaniami dotyczącymi źródeł wody mineralnej. Rowój miasto zawdzięcz dzięki źródłom wody stał się wabikiem dla wielu turystów z różnych stron świata. Duszniki Zdrój są odwiedzane w ciągu całego roku przez tysiące turystów. Duszniki Zdrój są popularne również dzięki wielu innym atrakcjom. Miasto może pochwalić się bardzo ciekawymi obiektami, najbardziej słynie to miasta, to znajdujące się na jego terenie Muzeum Papiernictwa. Ta gałąź przemysłu jest z Dusznikami Zdrój . Przy samym wjeździe do miasta widoczny jest znajdujący się nad brzegiem Bystrzycy zabytkowy już młyn papierniczy.

            Warto zaznaczyć, że na terenie całego kraju to właśnie w Dusznikach Zdrój zwiedzić można jedyny tego typu obiekt. Kolejnym zabytkiem w mieście jest kościół parafialny pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła. Wśród budowli sakralnych na terenie Dusznik Zdrój znajdują się również kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, kościół pod wezwaniem świętego Franciszka i Leonarda czy też na przykład kościół polsko-katolicki pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej. Bardzo ciekawym miejscem, jest usytuowany na terenie parku zdrojowego dworek imienia Fryderyka Chopina. Już od roku 1802, dworek ten służył jako miejsce towarzyskich spotkań.

Atrakcję stanowi kolorowa fontanna. Na terenie całego miasta znajdują się trzy takie fontanny. Kolorowe reflektory, które wraz z wznoszącą się wodą fontanny tańczą w rytm muzyki są naprawdę spektakularne. Tak efektowane widowisko podziwiane może być każdego dnia w trakcie trwania festiwalu Chopinowskiego. W pobliżu Dusznik Zdrój znajdują się między innymi Bystrzyca Kłodzka, Lądek Zdrój, Kletno oraz wiele innych. . Nocleg w Dusznikach Zdrój można znaleźć w bardzo różnorodnych jego formach tj pensjonaty, domki, ośrodki wczasowe, hotele, wille, apartamenty, pokoje gościnne, kwatery prywatne. Duszniki Zdrój pozwalają na spędzenie na terenie miasta naprawdę odmiennej formy wypoczynku. Pobyt w Dusznikach Zdrój jest z pewnością wspaniałym miejscem na spędzenie swojego zarówno letniego jak i zimowego wypoczynku.

Duszniki Zdrój noclegi tanie

Możliwość komentowania jest wyłączona.