Gdańsk

Gdańsk jest to miasto na prawach powiatu w północnej części Polski w województwie pomorskim, leżące nad noclegi nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej części kraju, stolica województwa pomorskiego.

Atrakcje noclegi Gdańsk
Gdańskie plaże, piaszczyste i ogromne, w okresie wakacyjnym są dokładnie sprzątane dzień w dzień i wyposażone w duże ilości koszów do dokładnej segregacji śmieci. Spora część noclegi blisko plaży w mieście co roku dostaje międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi, gwarantujący wysoki standard. Na każdej dostępne są toalety i przebieralnie oraz miejsca na zapięcie rowerów. Można też bezpłatnie korzystać ze sprzętu sportowego u ratowników takich jak piłki, zestawy do badmintona, latawce i inne, a w ramach projektu „Biblioteka na plaży” również coś do poczytania. Wszystkie kąpieliska są jednak trochę inne i właśnie dlatego każdy może wybrać to, czego oczekuje. Noclegi blisko morza.

Atrakcje w Gdańsku
Długi Targ to reprezentacyjny plac w samym śródmieściu Gdańska, pełni funkcję rynku, na którym dużo się dzieje. Jest przedłużeniem ulicy Długiej.
W XIII wieku służył za trakt kupiecki. Ulica zamieszkiwana była przez najzamożniejszych mieszkańców miasta – kupców, patrycjuszy i ludzi na wysokich stanowiskach. Częste parady, jakie się na niej odbywały spowodowały nazwanie jej Drogę Królewską.
Na Długim Targu już na wstępie zaobserwować można największy symbol miasta czyli Fontannę Neptuna.
Zwiedzając warto zwrócić uwagę na wiele interesujących kamienic takich jak kamienicę o numerze 12, której fasadę budowli zdobią portrety znanych artystów takich jak Kochanowskiego, Szekspira, Bramantego,Dantego, Rafaela i Donatella
Co bardziej interesujące kamienice o numerach 33 i 34, które są złączone ze sobą przedstawiają obecnie Dom Holenderski.
Obiekt o numerze 38, w który w okresie XX wieku znajdował się pierwszy w mieście bank będący własnością żydowską.
W budynku przy numerze 44 mieści się Dwór Artusa, w którym kiedyś spotykali się kupcy, następnie działała giełda, a dziś mieści się oddział Muzeum Historycznego Gdańska.
Od Motławy Długi Targ kończy Brama Zielona a jest to interesujący obiekt, który miał również pełnić rolę bramy, jak i być królewskim pałacem.
Muzeum Zegarów Wieżowych utworzone w roku 1996 jako oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i znajduje się w obiekcie jednego z dwóch najbardziej wiekowych w Gdańsku kościołów parafialnych tuz obok kościoła dominikańskiego św. Mikołaja znajduje się Kościoła św. Katarzyny, którego historia sięgają okresu XII wieku.
Odwiedzającym Muzeum Zegarów Wieżowych umożliwiono zwiedzanie poddasze kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, punkt widokowy, wystawę zegara pulsarowego Gdańsk 2011 oraz wystawę zegara wahadłowego Hewelius 2011 w Baszcie na Zamurzu.
Muzeum Zegarów Wieżowych do dziś dnia jest jednym tego typu obiektem w naszym kraju, która zarówno zbiera, jak też naprawia interesujące i historyczne mechanizmy zegarowe zapobiegając jego całkowitego zniszczeniu, zdewastowaniu i przeminięciu. Sporo z nich zostało zniszczonych przez pożary i wojny. Zbiór, który został ocalony i zachowany jest reprezentatywny dla czasów zegarmistrzostwa od okresu XV do XX wieku.

Gdańsk noclegi blisko morza

Możliwość komentowania jest wyłączona.