I Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę

Murzasichle noclegi  położone jest w cichej i odosobnionej części Murzasichla, to odpowiednie miejsce gdzie można spokojnie odpocząć od miejskiego zgiełku. Z balkonów rozpościerają się przepiękne widoki na Giewont, Kasprowy oraz Gubałówkę.

Zimą sąsiedztwo wyciągu narciarskiego zapewnia miejsce na białe szaleństwo, a w letnie dni  jest idealnym punktem wypadowym na piesze i rowerowe wycieczki po górskich szlakach. Murzasichle położone jest na wysokości 1000 m n. p. m., rozciąga się wspaniała panorama Tatr Polskich i Słowackich.  Znajdują się tu wyciągi narciarskie w odległości. Atrybutem Murzasichla jest spokój, cisza, czyste środowisko. Lasy bogate w owoce runa i wspaniały. Dogodne połączenie drogowe z Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską, a także Słowacją poprzez przejście graniczne na Łysej Polanie,  można dojechać do Ronda Kuźnickiego, Wielkiej Krokwi, deptaku na Krupówkach. Bardzo blisko jest też do nowoczesnych basenów geotermalnych w…

Zapraszamy do Murzasichla pięknej podhalańskiej miejscowości. Dogodna lokalizacja oraz miła atmosfera W pobliżu: Sklepy ,Karczmy Regionalne ,Wyciągi narciarskie , Wypożyczalnie Nart ,Pizzeria ,Kościół ,Izba Regionalna ,Bus.

W ciągu dwóch dni odbędą się cztery biegi pod górę: Bieg na Wielką Krokiew (dług. 400 m, przewyższenie 140 m); Bieg na Harendzie (dług. 600 m, przewyższenie 210 m); Bieg na Polanie Szymoszkowej (dług. 1300 m, przewyższenie 265 m); Bieg na Gubałówkę (dług. 1300 m, przewyższenie 300 m). W sumie zawodnicy pokonają 3600 m przy przewyższeniu 915 m (25,4%). Rywalizację wygrywa osoba, której suma czasów ze wszystkich biegów będzie najniższa. Szczegółowy program I Mistrzostw Zakopanego w Biegu pod Górę: Piątek, 1 sierpnia br. 18.00-20.00 – Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (muszla koncertowa) – wydawanie numerów startowych Sobota, 2 sierpnia br. 6.00-7.20 – pawilon pod Wielką Krokwią – wydawanie numerów startowych. 7.30 – początek Biegu na Wielką Krokiew 12.00 – Bieg na Harendzie 16.30 – start Biegu na Polanie Szymoszkowej Niedziela, 3 sierpnia br. 8.00 – dolna stacja kolejki na Gubałówkę – start Biegu na Gubałówkę 12.00 – – Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (muszla koncertowa) – wręczenie nagród i zakończenie zawodów Zawody mają charakter otwarty i wystartować może w nich każdy, kto ukończył 18 lat. Przed startem należy przedstawić ważne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do udziału w biegach bądź podpisać oświadczenie o udziale w biegu na własną odpowiedzialność. Uczestnicy biegu powinni pamiętać także o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Dla zwycięzców w klasyfikacji końcowej za cztery biegi przewidziano nagrody pieniężne. W kategorii open kobiet i mężczyzn: I miejsce – 550 zł II miejsce – 350 zł III miejsce – 250 zł W kategoriach wiekowych: I miejsce – 200 zł II miejsce – 150 zł III miejsce – 100 zł Ilość osób startujących w zawodach została ograniczona do 150. Zapisów można dokonywać na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do dnia 28 lipca br.(www.mosir.zakopane.eu) lub 1 sierpnia br. w Biurze Zawodów. Opłata za udział w czterech biegach wynosi 75 zł, 25 zł zapłacimy za udział w pojedynczym biegu. Patronat honorowy nad Mistrzostwami sprawuje Burmistrz Miasta Zakopane.

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.