Koncert Kapeli Hanki Wójciak w Zakopanem

W Zakopanem odbędzie się koncert Kapeli Hanki Wójciak promujący debiutancki album „Znachorka”. Zakopane noclegi zaprasza.

Muniek Staszczyk tak rekomenduje płytę: „wybuchowy i pełen kipiącej emocji, zostawia łzy i ciarki na plecach”.

Hanka Wójciak jest wokalistką, autorką tekstów i melodii, współautorką muzyki i aranżacji wszystkich piosenek, które znalazły się na płycie

Muzyka zespołu to autorskie pieśni inspirowane kulturą górali podhalańskich i muzyką etniczną innych zakątków świata. Można w nich odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy, połamane rytmy, czy wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Nie jest to muzyka łatwa – jak mówi Muniek Staszczyk „to poważna, dramatyczna propozycja tekstowo – muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo”. Dzięki niezwykle charyzmatycznej liderce i utalentowanym muzykom, którym – co widać – wspólne granie i improwizowanie sprawia ogromną radość, to muzyka która szczególnej mocy nabiera podczas koncertów. Muzyka kolorowa i żywiołowa, będąca wypadkową temperamentu i talentu Hanki i doświadczeń wszystkich muzyków Kapeli.

Kapela Hanki Wójciak do posłuchania już 16 sierpnia o godz. 19.00 w zakopiańskim Kinie „Sokół”.

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.