Lato w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska polecana jest dla osób, które kochają góry. Białka Tatrzańska pensjonaty posiada bogatą ofertę turystyczną dla każdego odwiedzającego.

Wieś ta posiada sieć kolei liniowych, baseny termalne i wyciągi narciarskie. Jest to dosyć mała wioska, którą zamieszkuje ok: 2000 mieszkańców ale bardzo atrakcyjna, ze względu na swoje górskie położenie oraz liczne atrakcje sportowe dla przybyszów. Miejscowość ta została założona za Władysława IV Wazy na starym korzeniu. Od samego początku była w rękach prywatnych ale dzięki temu bardzo prężnie się rozwijała. W miejscowości tej, mieszkała słynna polska poetka Hanka Nowobielska.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej  stała się chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów. W Białka Tatrzańska noclegi powstało wiele miejsc noclegowych ,to doskonałe warunki dla aktywności na świeżym powietrzu. Na terenie Białki znajdują się linowe koleje oraz wyciągi narciarskie.

W okolicy Białki  jest wiele innych pieszych szlaków turystycznych.Dla gości organizowane są wycieczki na spływ Dunajcem, zimą kuligi. To doskonałe warunki pobytowe, czyste powietrze, piękne widoki, zapewnią udany wypoczynek.

Duże znaczenie dla rozwoju  Białki Tatrzańskiej miało powstanie Termy Bania.
Przełom Białki jest rezerwatem przyrody i obejmuje krótki przełom rzeki Białki. Baseny  siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodową w Bukowinie Tatrzańskiej. Czyste powietrze, woda, las i rzeka sprawiają, że jest to bardzo dobre miejsce do spędzenia urlopu.

W Białce Tatrzańskiej funkcjonuje również zespół regionalny o nazwie „Białcanie”, który istnieje od 1984 roku. Zespół ten przez ponad 30 lat swojej kariery, wziął udział w licznych konkursach i festiwalach. W Białce Tatrzańskiej znajduje się również Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska oraz stacja Kaniówka. W miejscowości tej znajduje się również wiele zabytków, które są bardzo kolejnym bardzo atrakcyjnym punktem wycieczki do tej małej wioski.


Możliwość komentowania jest wyłączona.