Mniejsze korki w Zakopanem?

Do marca 2015 roku ma powstać Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce, który w sezonie turystycznym pomoże zmniejszyć tłok na trasie z Zakopane noclegi do Morskiego Oka.

W ramach tegoż projektu, powstaną między innymi systemy informatyczne i zarządzające, które mają docelowo usprawnić funkcjonowanie parkingu w Palenicy Białczańskiej i komunikacji zbiorowej na trasie Zakopane – Morskie Oko. Na wspomnianym parkingu, ma się pojawić system sterowania ruchem. Turyści będą mogli zarezerwować miejsce online, zanim wyruszą w trasę. Dzięki systemowi zarządzania komunikacją publiczną, kierowcy dowiedzą się m.in. ile im zajmie dotarcie do Palenicy.

Jedną z największych miejscowości turystycznych w Polsce jest Zakopane. Miejscowość ta leży u podnóża gór Tatry. Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce i jest znane przede wszystkim z corocznych mistrzostw świata w narciarstwi. Najatrakcyjnieszemiejsca w Zakopanym to Gubałówka, Wielka Krokwia, Krupówki, kolejka linowa na Gubałówkę i na Kasprowy Wierch oraz Morskie Oko. Tanie noclegi Zakopane centrum to miejsce gdzie warto wybrać się z całą rodziną. Przepiękne krajobrazy, dobrze ośnieżone stoki narciarskie, to gwarancja udanych ferii dla dzieci i dorosłych. Ponadto funkcjonują tu szkółki narciarskie. Zakopane noclegi to wspaniałe miejsce, znane na całym świecie miejsce, które warto odwiedzić.


Możliwość komentowania jest wyłączona.