Ostróda

Ostróda noclegi

Ostróda to średniej wielkości miasto zlokalizowane na Mazurach, na Pojezierzu Iławskim, bezpośrednio nad Jeziorem Drwęckim. Przez miasto przepływa rzeka Drwęca, dodatkowo jest ono połączone kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem. Największymi jeziorami w Ostródzie, poza Jeziorem Drwęckim, są także Smordy zwane jeziorem Jakuba, Puzy lub inaczej jezioro Pauzeńskie, Sajmino czyli jezioro Kajkowskie a także jezioro Perskie. Ponadto w okolicy Ostródy znajduje się aż piętnaście jezior, dlatego też dawniej Ostródę nazywano Perłą Mazur. Jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta jest molo powstałe w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Stanowi ono największy tego typu obiekt śródlądowy w całej Polsce, a dzięki swojemu rozmiarowi pozwala na organizację w tym miejscu letnich imprez, tak zwanych „koncertów na wodzie”. Kolejną interesującą atrakcją w Ostródzie jest odbudowany z ruin zamek krzyżacki, gdzie swoją siedzibę ma centrum kultury, galeria, biblioteka a także muzeum. Ciekawostką jest, iż w 1807 roku sam cesarz Francuzów, Napoleon Bonaparte, mieszkał tu przez kilka miesięcy. Kolejnym interesującym miejscem jest wzniesiony w XIV wieku gotycki Kościół św. Dominika Savio, który w 1945 roku został całkowicie z rąk armii sowieckiej, a później odbudowany w 1981 roku, wśród ostródzkich zabytków wymienia się również budynek LO z 1907 roku oraz liczne kamienice a także wieżę ciśnień z przełomu XIX i XX wieku. Miłośnicy wszelkiego rodzaju sportów wodnych z pewnością zaciekawi fakt, przez rzekę Drwęcę przepływającą przez miasto prowadzi kilka szlaków kajakowych o różnych stopniach trudności. Ważnym wydarzeniem w tym miejscu jest Ostróda Reggae Festival który każdego roku, począwszy od 2001, przyciąga tysiące fanów muzyki reggae

Noclegi Ostróda zaprasza na wypoczynek przez cały rok na Mazurach. Miejscowość charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu wyróżniającą się licznymi pagórkami.
Urzekające krajobrazy i walory przyrodnicze stanowią jej największe bogactwo, co czyni ten obszar atrakcyjnym turystycznie. Niemal 90% obszaru gminy zostało objęte strefą krajobrazu chronionego co jednoznacznie świadczy o unikalności walorów krajobrazowych i przyrodniczych tego terenu.
Ostróda gospodarstwa agroturystyczne położone w pobliżu czystych jezior i jego komfortowe warunki są gwarantem udanego wypoczynku, podczas którego nie zabraknie pełnego kontaktu z przyrodą i gościnnymi ludźmi.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY na Mazury
 Oferta noclegi w Ostródzie dla:

 

 • wędkarzy, miłośników przyrody
 • rodzin z dziećmi
 • grup zorganizowanych i turystów indywidualnych
 • chętnych na pobyt Świąteczny i Sylwestrowy

 

Gospodarze oferują dla gości pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Ostróda noclegi z wyżywieniem, pełne lub częściowe wyżywienie – kuchnia tradycyjna.
W pobliżu noclegów leży urokliwy rybny staw, kilka pięknych jezior oraz rzeka Pasłęka.
W pobliżu naszego gospodarstwa znajdują się liczne trasy rowerowe.
Polecamy wczasy dla wędkarzy. Fachowych porad przy wyszukiwaniu łowisk, dobrych przynęt i sprzętu udziela wielokrotny mistrz Okręgu Olsztyńskiego w Wędkarstwie Gruntowym.
W ofercje również Ostróda domki letniskowe całorocza dla 4-6 osób z dwoma sypialniami, salonem, łazienką i aneksem kuchennym.

 

Dlaczego warto tu przyjechać:
 • gwarantujemy spokój i ciszę,
 • istnieje możliwość nieodpłatnego wynajęcia rowerów i łodzi,
 • możliwość spacerów po pięknych lasach,
 • noclegi z wyżywieniem posiłki sporządzane na bazie produktów ekologicznych i według tradycyjnych receptur,
 • dla wędkarzy są piękne jeziora i zarybiony staw przy domu,
 • noclegi blisko jeziora doskonałe łowiska zimowe – podlodowe i pstrągowe,
 • dla miłośników grzybobrania rozległe lasy w bezpośredniej okolicy.
Ostróda domki, Ostróda agroturystyka, domki Ostróda, noclegi Ostróda, agroturystyka Ostróda

Możliwość komentowania jest wyłączona.