Poronin

Poronin to piękna wieś podhalańska położona w południowej części województwa małopolskiego, powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin.

Noclegi Poronin to niewielka miejscowość położona u podnóża Tatr i sąsiadująca z Zakopanem. Malowniczy widok na Tatry, bliskość miasta Zakopane, bogata ośrodków wypoczynkowych sprawiają, że Poronin cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Zimą Poronin noclegi blisko wyciągu proponuje wyciągi narciarskie, latem szlaki turystyczne i rowerowe oraz wycieczki po okolicy.

Tereny wokół Poronina są wykorzystywane jako tereny do uprawiania turystyki i narciarstwa. W sezonie zimowym można skorzystać z wyciągów narciarskich.

W Poroninie znajduje się skocznia narciarska Galicowa Grapa, obecnie nieczynna.

Przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej jest boisko i działa drużyna piłki nożnej.

Wycieczki rowerowe z centrum Poronina, dzięki nim możemy odwiedzić: Harendę – Zakopane – Kościelisko – Gubałówkę – Ząb – i powrócić do Poronina przez Suche;Biały Dunajec – Dolny i Górny Gliczarów – następnie możemy wrócić do Poronina przez Bukowinę Tatrzańską; lub wybrać się na południe do Małego Cichego – Murzasichla – i Zakopanego.

W Poroninie góralski folklor ma się bardzo dobrze. Co roku organizowane jest „Poroniańskie Lato”.

Natomiast muzyka i taniec góralski wprawią w wesoły nastrój każdego turystę.

Strój górali jest podobny w całych Karpatach, a zakłada się go na terenie Podhala przy okazjach świąt kościelnych, uroczystościach rodzinnych oraz podczas występów zespołów regionalnych.

22 lipca odbywa się „Poroniańskie Lato”, czyli największa impreza kulturalna w Gminie Poronin. Obchody świętuje się poprzez występy zespołów regionalnych, konkursy, parady, kiermasz twórców ludowych, festyn, zabawe taneczną, rozmaite wystawy i koncerty.

W sierpniu obchodzi się Dzień Misia, Miodu i Bartników, który zapewnia duży wybór miodu dla każdego smakosza. W ramach świętowania odbywają się różne kiermasze, akcje krwiodawstwa, konkursy, koncerty oraz potańcówka.

 

Poronin noclegi 
34-520 Poronin

Proponujemy wiele miejsc noclegowych w pokojach w stylu góralskim, z drewna.
Poronin noclegi z wyzywieniem domowe wyżywienie kuchniaregionalna oraz wiele innych atrakcji: kuligi, ogniska, muzyka góralska. W ofercje pokoje w drewnie, przed budynkiem duży ogród z huśtawkami, miejce na grill, ogniko.

Wszystkich, planujących wyjazd w góry zapraszamy na Majerczykowkę do domu wczasowego. 


Możliwość komentowania jest wyłączona.