Przepiękna kraina

Roztocze to przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Roztocze zbudowane jest ze skał powstałych w kredzie – margli, opok i wapieni.

Roztocze noclegi domki, pokoje gościnne jeżeli chcecie spędzić czas w ciszy, spokoju, słuchając śpiewu ptaków i rozkoszując się widokiem malowniczego krajobrazu.
Wspaniałe miejsce na wypady po Roztoczu, jak i do Zamościa.

Na Roztoczu, z uwagi na jego wyjątkowe walory przyrodnicze, utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty

Noclegi Roztocze to świetne miejsce na urlop.  Liczne alejki dodają uroku temu miejscu. Jeśli znajdujemy się w Roztoczu warto udać się zobaczyć zabytkowom drewnianą cerkiew unicką pw. św. Mikołaja.

Noclegi roztocze agroturystyka to miejsc gdzie można  wypoczywać zarówno latem, jak i zimą. Noclegi na Roztoczu otoczone są malowniczymi lasami, co zapewnia pełną prywatność i swobodę oraz zachęca do spacerów. Na Roztoczu znajdują się liczne leśne ścieżki są idealne dla wycieczek pieszych i rowerowych. Zimą polecamy odwiedzić lokalny stok narciarski w Jacni. Wczasy na Roztoczu szczególnie polecamy osobom, które pragną odpocząć na łonie natury z dala od zgiełku miasta..

Roztocze to nie tylko atrakcje turystyczne, to też wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera.

Roztocze noclegi to przepiękna kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Kraina ta ma jedną z najbogatszych i najbardziej ciekawych szat roślinnych w Polsce. Przebogaty też jest świat zwierzęcy.

Aby skutecznie chronić to co najpiękniejsze powstały dwa parki narodowe – Roztoczański Park Narodowy, utworzony w 1974 roku na terenach Polski, oraz Jaworowski Park Narodowy powstały w 1998 roku po ukraińskiej stronie Roztocza.

Tutaj, wśród tych wiosek spokojnych, małych miasteczek, wręcz kresowych, z daleka od dużych skupisk ludzkich, hałasu i cywilizacji a obok fascynującej swym bogactwem przyrody, ogromnych pól, prastarych lasów, kopułek cerkwi i wież kościołów malowniczo wkomponowanych w naturalny nieskażony krajobraz możemy odnaleźć prawdziwy spokój i bliski kontakt z przyrodą.


Możliwość komentowania jest wyłączona.