Szlakami Partyzantów – po górach wędrowało ponad 200 uczestników rajdu

W czwartek 18 września odbył się 44 Rajd Górski „Szlakami Partyzantów” w 70 rocznicę „Krwawej Wigilii” z 23 grudnia 1944 roku. Rajd zakończył się w Ochotnicy Dolnej koło pomnika Ofiar Faszyzmu. Pieniny noclegi zapraszają.

Grupy szkolne, z okolicznych miejscowości, wędrowały przez Lubań do Ochotnicy Dolnej. Dzięki pięknej pogodzie, zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, działaczy i pracownika PTTK z krościeńskiego Oddziału, w rajdzie wzięło udział około 240 uczestników. To rekordowa liczba w porównaniu z poprzednimi latami.
Uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II z Ochotnicy Dolnej opowiedzieli nam o wydarzeniach ruchu oporu z okresu II wojny światowej, na terenie swojej miejscowości. Zaśpiewali też kilka piosenek ze swego regionu. Na cmentarzu delegacje szkół złożyły wieńce pamiątkowe.
Odbył się także konkurs piosenki patriotycznej. Uczestnikom wręczono odznaki 44 rajdu a na zakończenie rajdu wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek przy ogniskach.
Wyniki konkursu pieśni patriotycznej:
1 miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II z Ochotnicy Dolnej
2 miejsce Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy z Grywałdu
3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana z Maniów
Zwycięskim drużynom wręczono nagrody (piłki), ufundowane przez Odział Pieniński PTTK z Krościenka n/D. Rajd zorganizował krościeński Oddział PTTK na trasie Krośnica – Lubań – Ochotnica Dolna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.