Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo – wschodniej części województwa podkarpackiego jeden z najpiękniejszych regionów Podkarpacia, szczególnie Bieszczadów. Nazwa miasta oznacza miejsce zbiegu potoków. Ustrzyki leżały przy rozwidleniu ważnych traktów handlowych wiodących do Krosna, Sambora i na Węgr. Baza noclegowa składa się z ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych, hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, kwater prywatnych; baza gastronomiczna zaś z licznych restauracji, jadłodajni, barów i kawiarni. Jednym z wielu walorów mikroregionu ustrzyckiego jest międzynarodowe przejście graniczne w pobliskim Krościenku, które umożliwia dotarcie do interesujących turystycznie i gospodarczo obszarów Ukrainy i innych krajów. Gospodarstwa agroturystyczne nastawiają się na zaoferowanie gościom jak największej ilości atrakcji m.in. łowienie ryb we własnych stawach. Oferują także coraz częściej kuchnię regionalną.

Ustrzyki Dolne noclegi domki zapraszają  na wypoczynek w zacisznym miejscu na łonie natury. Zapraszaja  do Ustrzyk Dolnych, miejscowości położonej w samym sercu Bieszczad.

Dużą atrakcją jest znajdujące się w Ustrzykach Dolnych muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego wybudowane na początku lat 70. XX wieku – jest ono jednym z największych muzeów przyrodniczych w kraju.

Noclegi w Bieszczadach miejsce to wyróżnia piękne położenie między górami, gwarantujące bezpośredni kontakt z przyrodą i naturą, z nieskazitelną naturę, potrzebną ciszę jak i kojącą przestrzeń. Ustrzyki Dolne domki całoroczne to idealne miejsce, aby zrelaksować się i odpocząć razem z rodziną lub przyjaciółmi.

Ustrzyckie zabytki:

  • Budynek dawnej synagogi z ok. 1870 r. oraz stary cmentarz żydowski (założony w XVIII wieku).
  • Neogotycki kościół rzymskokatolicki z lat 1909–1911 pw. Matki Boskiej Królowej Polski wraz z ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem z II poł. XVII wieku
  • Murowana cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Zaśnięcia Matki Bożej z 1874 r. (do 1985 magazyn materiałów budowlanych). Dzwony z tej cerkwi w 1939 w obawie przed sekwestrem wojennym zostały zakopane, a po 1951 wykopane i zarekwirowane przez władze PRL
  • Murowana dawna cerkiew na Strwiążku z 1831 r.
  • Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP (sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej)
  • Stacja kolejowa z 1872 r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.