Uzdrowisko Krynica

Uzdrowisko Krynica

Krynica Zdrój jako miasto uzdrowiskowe  jest znana  już od  ponad dwustu  lat, a Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe, Pijalnia Główna czy Nowy Dom Zdrojowy odcisnęły nie tylko niepowtarzalne  piętno na architektonicznej mapie miasta i regionu, ale są przede wszystkim świadectwem narodzin polskiego wodolecznictwa, osławionymi leczniczymi wodami Krynickimi.

W Krynicy swoje prace rozpoczał jeden z twórców polskiej balneologii (nauki o wodolecznictwie), wybitny profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego – Józef Dietl. W w XIX stuleciu bywali najsławniejsi  polscy artyści, politycy, pisarze, malarze i poeci, przez to właśnie Krynica stała się najmodniejszym uzdrowiskiem wśród elit Polski międzywojennej.

W chwili obecnej Krynica to nowoczesna baza sanatoryjna na miarę dwudziestego pierwszego  wieku, to nowoczesne ośrodki SPA ze światowej klasy wyposażeniem, to miejsce gdzie tradycja    splata się ze współczesnością,  a wszystko to w celu zapewnienia usług na wysokim poziomie.

Niemal każdy ośrodek sanatoryjny wyposażony jest  w basen, sale fittnes. Miejsca noclegowe dla kuracjuszy są wykonane w standardzie hoteli kilkugwiazdkowych. Każdy pokój posiada TV, łazienkę.

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.