Wakacyjny koncert relaksacyjny

Zapraszam serdecznie na wakacyjny Koncert muzyki relaksacyjnej przy dźwiękach mis tybetańskich, mis kryształowych, gongów, monochordu itp.

Brzmienie instrumentów jest niezwykle bogate, ma szeroki zakres częstotliwości (od infradźwięków, poprzez dźwięki słyszalne, do ultradźwięków). Nakładanie się fal dźwiękowych powoduje zjawisko dudnienia różnicowego. Taka właśnie specyfika fal dźwiękowych ułatwia mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia).

Podczas słuchania fale dźwiękowe, wnikają wgłąb ciała powodując wibrację komórek. Wibracja ta przywraca komórki ciała w stan homeostazy (naturalnej równowagi organizmu). Likwidowane są dzięki temu wszelkie napięcia fizyczne jak i emocjonalne

Słuchanie muzyki ma działanie relaksacyjne, odprężające, wzmacniające, uwalniające emocje i napięcia, oczyszczające, stabilizujące i regenerujące na organizm człowieka.

 Miejsce:
Dom Dźwięku. Misy.Joga

Data:
18.07.2019
godz. 18:30 – 20:00

Cena: 
40 zł przy zgłoszeniu do 15 lipca 

Poznań

Poznań początki sięgają X wieku. To w X wieku stał się rezydencją książęco-królewską o charakterze stołecznym.
Na przestrzeni wieków Poznań był świadkiem istotnych zdarzeń w dziejach Polski.

Tutaj przewijają się wszystkie style architektury –
– począwszy od preromańskiego po współczesny.

Ostrów Tumski Pozniu w języku staropolskim oznacza wyspę a tum – katedrę. To na tej wyspie rozpoczęły się historyczne dzieje Poznania i Polski.

Już za czasów Mieszka I istniał tutaj potężny 4. członowy gród obronny będący jednocześnie siedzibą pierwszych władców Polski i pierwszego biskupa w Polsce – Jordana.
Zdaniem większości historyków Ostrów Tumski to miejsce chrztu Polski.


Możliwość komentowania jest wyłączona.