Witów

Witów to doskonała miejscowość dla osób lubiących górzyste otoczenie Tatr i aktywne spędzanie czasu. Główna atrakcja to baza turystyczna umożliwiająca uprawianie sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa zjazdowego. Witów jest wsią podhalańską położoną w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko. Jest to urocza miejscowość turystyczna w górnym biegu potoku Czarny Dunajec, u podnóża Tatr. Położenie Witowa sprawia, że jest doskonała bazą wypadowa w gory i na szlaki turystyczne.

Witów noclegi odpocząć od zgiełku i hałasu to Witów  jest idealnym miejscem do wypoczynku,

Z Doliny Chochołowkiej można wybrać się na wiele atrakcyjnych wycieczek w Tatry Zachodnie. Przykładowo Doliną Iwaniacką na Ornak, na Trzydniowiański Wierch, na Grzesia i Rakoń, na Wołowiec oraz na Starorobociański Wierch.

Witów ma rozwinięta bazę turystyczną umożliwiającą uprawianie sportów zimowych głównie narciarstwa zjazdowego. Zimą w Witowie działa jeden ośrodek narciarski z wyciągiem krzesełkowym oraz kilka mniejszych wyciągów orczykowych. Tereny wokół miejscowości są również odpowiednie do uprawiania narciarstwa biegowego.

W Dolinie Kościeliskiej również czeka wiele atrakcji. Jaskinie takie jak – Mroźna, Mylna, Raptawicka, Obłazkowa i Smocza Jama. Dla miłosników chodzenia po szlakach turystycznych mamy do wyboru kilka prowadzących w wyższe partie gór (np. na Czerwone Wierchy). Graniczy z trzema podhalańskimi miejscowościami: z Kościeliskiem i Dzianiszem od wschodu oraz Chochołowem od północy gdzie znajduje się wiele atrakcji, a od południa i zachodu ciągnie się granica polsko-słowacka.Większość obszaru Witowa położona jest na terenie Tatr Zachodnich i objęta ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Można spokojnie powiedzieć, że to prawdziwie piękna górska okolica.

Noclegi Witów oferuje noclegi w pensjonatach willa, pokojach gościnny, ośrodkach wczasowych, domkach 

Witów tanie noclegi można dotrzeć bardzo szybko do basenów termalnych w Chochołowie i w Orawicach na Słowacji. W pobliżu znajdują się dwa wyciągi orczykowe, oraz wyciąg krzesełkowy „Witów – Ski”.

Witów kwatery prywatne, pensjonaty Witów, noclegi Witów

Możliwość komentowania jest wyłączona.