Wydarzenia z cyklu XIII Tatrzańskich Wici w Gminie Poronin

Tatrzańskie Wici to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą  i tradycją Podtatrza. Celem Tatrzańskich Wici jest promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych i produktów regionalnych.

Poniżej terminy imprez. Małe Ciche

13.07.2014 r. Bustrycańskie Nomowiny – Bustryk
Motywem przewodnim imprezy są nomowiny, czyli zwyczaje związane z poprzedzającą wesele wizytą pana młodego wraz z rodzicami w domu wybranki, podczas której ustalano wielkość posagu oraz szczegóły związane uroczystością zaślubin.

27.07.2014 r. Biegi Nartorolkowe o Puchar Prezesa Klubu LKS Poroniec i Wójta Gminy Poronin – Poronin
Na zawodach Nartorolkowych corocznie startuje czołówka polskich biegaczy , a ich rywalizację podziwia rzesza kibiców oraz znani działacze sportu.

27.07.2014 r. „Lot Gołębi Pocztowych – wręczenie nagród” – Poronin

10.08.2014 r. – „Strażacki Śpas” – Ząb
Podczas imprezy można przyjrzeć się sprawności i kunsztowi lokalnych strażaków, bowiem w tym dniu drużyny strażackie zmierzą się w licznych konkurencjach i zabawach. Nie brakuje także atrakcji dla publiczności.

17.08.2014 r. – „XIII Dzień Misia, Miodu i Bartników” – Poronin
Impreza odbywa się na teren Gminnego Ośrodka Kultury. Głównymi atrakcjami są: kiermasz wyrobów pszczelarskich, wybór Podhalańskiej Królowej Miodu, występy zespołów regionalnych i festyn na wolnym powietrzu.

31.08.2014 r. – „OSOD” Święto Oscypka – Nowe Bystre
Impreza odbywa się na boisku sportowym obok remizy OSP. Podczas imprezy: występy zespołów regionalnych wraz z pokazem obrzędów związanych z pasterstwem w górach, degustacja oryginalnych wyrobów pasterskich: zyntycy, buncu i oscypków.

Zapraszamy turystów oraz mieszkańców gminy do udział w imprezach plenerowych.

Noclegi Małe Ciche zaprasza


Możliwość komentowania jest wyłączona.