Zakopane

Zakopane jest siedzibą powiatu Tatrzańskiego, leży w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Cieszy się szerokim zakresem atrakcji, dużym ośrodkiem sportów zimowych co za tym idzie organizowane jest wiele imprez sportowych. Popularnością cieszą się skoki narciarskie – co roku odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich właśnie w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Dla wielbicieli sportów zimowych często, poza skokami oczywiście, znajdą się też inne widowiska jak narciarstwo klasyczne, narciarstwo alpejskie, Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Szybkim „Tatra Cup, Mistrzostwa Polski we Freeskiingu, Red Bull Zjazd na Krechę, Puchar Europy w Slalomie Kobiet, World Snow Day, Zawody w Narciarstwie Wysokogórskim. Naprawdę jest w czym wybierać.

Można też samodzielnie pojeździć na nartach, znajduje się tu wiele domów wypoczynkowych, liczne sanatoria oraz duża baza noclegowa.

Narciarstwo jednak niekoniecznie musi się kojarzyć z samą jazdą przy wyciągach. Coraz więcej osób wybiera narciarstwo z dala od wyznaczonych tras czyli tak zwany ski-touring. Tatry są idealnym miejscem dla wszelkiego typu rekreacji. Gruba pokrywa śnieżna, kilometry szlaków, cisza i spokój sprzyjają wyborowi turystów do spędzenia tu swojego wolnego czasu.
Wielbiciele nart biegowych też na pewno znajdą coś dla siebie. Trasy z pięknymi widokami o łatwiejszej trudności są jak najbardziej w Tatrach dostępne.
Możemy też skorzystać z wyciągów czy kolejek dostępnych cały rok, czyli w okresie innym niż zimowy też możemy się cieszyć górami. Kolej linowa Kasprowy Wierch dostarczy nam niesamowite doświadczenia jeśli chodzi o samą jazde i widoki z nią związane, ale jeśli wybierzemy „Kolej krzesełkowa” Harenda czy „Kolej krzesełkowa Szymoszkowa” możemy zabrać ze sobą rower i aktywniej spędzić czas.
Zakopane jest punktem wyjściowym wielu pieszych szlaków turystycznych w Tatry i Pogórze Spisko-Gubałowskie o różnych stopniach trudności.
Najpopularniejszym sposobem zwiedzania Zakopanego są spacery na przykład po znanym deptaku Krupówki, najstarszej ulicy Kościeliskiej, oglądanie miejscowych zabytków: cmentarza na Pęksowym Brzyzku czy sąsiadującego z nim Starego Kościoła, zabytkowej Willi Koliba oraz kaplicy na Jaszczurówce.

Zakopane noclegi, Zakopane pokoje gościnne, Zakopane pensjonaty Zakopane tanie noclegi to propozycja noclegów w Zakopanem
Jeśli chcemy zobaczyć coś więcej powinniśmy udać się na spacer do Kuźnic Możemy tam podziwiać odrestaurowane zabudowania dworsko-parkowe pochodzące z XIX wieku. Można zdobyć szczyt Antałówki, bądź Gubałówki, z których rozpościera się piękny widok na Zakopane i Tatry. Na Gubałówkę można wyjechać również koleją linowo-terenową. Pamiętajmy, że przemieszczanie się na nogach to najlepszy sposób na poznanie Zakopanego.
Z atrakcji kulturowych też dla każdego się coś znajdzie. Między innymi odbywa się tu: Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Wiosna Jazzowa Zakopane czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem

Zakopane Pokoje Gościnne U Karolinki
ul. Kasprusie 4A
34-500 Zakopane

Noclegi w centrum Zakopanego po atrakcyjnych cenach
Pokoje 2 osobowe z łazienkami.

W kazdym pokoju:

  • łazienka
  • TV,
  • czajnik bezprzewodowy,
  • lodówka,
  • płyta elektryczna,
  • internet bezprzewodowy.
  • do dyspozycji miejsca parkingowe.

Odległość od głównego deptaku – ul.Krupówki ok 2 minuty, do Gubałówki ok.3 minuty.

Na miejscu pobieramy opłatę klimatyczną w kwocie 1,7 za dzień pobytu od osoby.


Możliwość komentowania jest wyłączona.