„Space – specyfic” na moście

Właśnie zakończył się casting modelek. Jazz Fashion to pomysł Elżbiety Obst i Łukasza Zwolana, na co dzień działających w Jazz Club Kosz. 30 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji, zobaczymy w naszym mieście prawdziwy pokaz mody. Roztocze noclegi zaprasza.

Nie czerwony, a biały dywan zostanie rozpostarty na moście przy Bramie Szczebrzeskiej. To właśnie tu, zaprojektowane przez siebie kreacje, zaprezentują zamościanki: Agnieszka Natasza Splewińska, Sonia Kitka, Mariola Dąbrowska. Ponadto z kolekcjami przyjadą: z Warszawy Magda Zabierzowska, stylistka „Tańca z Gwiazdami”, a z Poznania kreatorka biżuterii Anna Ławska. Na Jazz Fashion zadebiutuje Gabriela Łuczka, 12-letnia, początkująca projektantka z Zamościa.

– Każda z nich przywiezie stroje swojego autorstwa, każda w innym, indywidualnym stylu, które potem zamościanki będą mogły sobie kupić – zapowiada Elżbieta Obst.

Namiastkę kosmosu zaprezentuje, znana już w Polsce projektantka, Agnieszka Natasza Splewińska. Jej kolekcja została dwa lata temu uznana i przez jury kreatorów i jury mediów za najlepszą w kategorii „premiere vision” na międzynarodowym konkursie dla projektantów ubioru „Złota Nitka”.

Właśnie tę kolekcję będziemy mieli okazję zobaczyć podczas tegorocznego Jazz Fashion.

– Podczas pokazu widzowie będą mogli obejrzeć wybrane zestawy z kolekcji pod tytułem „SPACE-SPECYFIC” – powiedziała nam Spelwińska. – W całości składa się z czternastu wielowarstwowych sylwetek, w Zamościu zaprezentujemy około dziesięciu. Specjalnie do mojej kolekcji została skomponowana muzyka, której autorem jest autorem jest Łukasz z Bałut – dodaje projektantka.


Możliwość komentowania jest wyłączona.