Atrakcje Mikołajki

Mikołajki, miasto położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Jeziorem Mikołajkim. Leży w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim. Dane z 30 czerwca 2012 roku podają, że miasto miało prawie 4 tys. mieszkańców. Mikołajki noclegi kwatery W Mikołajkach znajduje się Stacja Hydrobiologiczna Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tu gdzie aktualnie leżą Mikołajki w dawnych czasach istniała osada, której mieszkańcy trudnili się rybactwem, tkactwem, wyrębem i spławianiem drzew. Pierwsza wzmianka o miejscowości pojawiła się w notatce w 1444 roku. Mikołajki pokoje kwatery Wtedy to Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego, Konrad von Erlichshausen, nadał nobilowi Wawrzyńcowi Prusowi ziemie położone obok wsi kościelnej Mikołajki. Jej nazwa pochodzi od Św. Mikołaja, patrona kaplicy usytuowanej na wzgórzu wiatracznym. Według legend Św. Mikołaj był opiekunem żeglarzy i przejść wodnych. Mikołajki pensjonaty Jego imię na stałe wpisało się w nazwę najpierw skromnej mazurskiej wsi, a od 1726 roku – miasta noszącego do dzisiaj miano Mikołajek. Nazwa wsi zmieniała się, ale stale w różnych wersjach zachowywała imię patrona.

Mikołajki przyciągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych. Położenie miasteczka nad atrakcyjnymi jeziorami stworzyło tu żeglarską stolicę Polski. W obrębie kilku kilometrów od miasta znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory i fauny, a przecież pobyt tu daje wspaniałą okazję do zapoznania się z bogactwem lokalnej flory i fauny. Mikołajki sąsiadują z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Mikołajki wille Powierzchnia Parku wynosi 55.000 ha, a jego strefy ochronnej ok. 18.000 ha. Z tego lasy zajmują ponad 29.000 ha, a rzeki i jeziora ok. 17.000 ha. Reszta to użytki rolne i tereny zabudowane.Mazurski Park Krajobrazowy położony na styku dwóch odmiennych form geomorfologicznych, moreny czołowej i sandrów, chroni bogactwo i różnorodność świata roślin i zwierząt, obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących. Mikołajki apartamenty


Możliwość komentowania jest wyłączona.