Austriaccy touroperatorzy kupują autokary i zwiedzają Dolny Śląsk

Austriaccy touroperatorzy kupują autokary i zwiedzają Dolny Śląsk

Na początku listopada w podróży studyjnej prezentującej atrakcje turystyczne Dolnego Śląska i Wrocławia uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa austriackich przedsiębiorców turystycznych.

Study tour dla przedstawicieli biur podróży przygotował ośrodek wiedeński Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z sekcją ds. Transportu Izby Gospodarczej z St. Pölten w Dolnej Austrii. Przedsięwzięcie stanowi dobry przykład osiągania korzyści wynikającej z właściwego współdziałania i kojarzenia uzupełniających się dziedzin przemysłu turystycznego.

Każda okazja jest dobra, by poznać ofertę przyjazdową

Inicjatywa organizacji podróży studyjnej podjęta przez ośrodek POT w Wiedniu, stanowiła element programu wizyty w Polsce grupy przedstawicieli 17 biur podróży na zaproszenie zakładów produkujących we Wrocławiu autokary turystyczne. Po spotkaniach wypełnionych kwestiami nowinek motoryzacyjnych obejmujących przewozy autokarowe, austriaccy klienci chętnie skorzystali z dobrej okazji zwiedzenia Dolnego Śląska (jaka okazja nie jest dobra, by zwiedzić ten turystycznie arcyciekawy region?). Przebieg trasy opracowany został przez zespół  wiedeńskiego ośrodka POT w współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta Wrocławia. Pilotem grupy był dyrektor Włodzimierz Szelągkierujący pracą ośrodka POT w Wiedniu. Miejsca, które poznali uczestnicy touru stanowiły sugestywny przykład wybranej części niezwykle zróżnicowanej oferty tych terenów.

Biura podróży dokonują korekt w planach wycieczek

Interesującym punktem marszruty odwołującym się do konfliktów zbrojnych wieków przeszłych była Twierdza Kłodzko, jeden z największych obiektów warownych z przełomu XVII i XVIII wieku. Odmienną atmosferą i skojarzeniami potrzeb sfery ducha witał przyjezdnych Kościół Pokoju w Świdnicy, największa drewniana świątynia protestancka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, w którym ewangelickie nabożeństwa odprawianie są nieprzerwanie od 1657 roku. W czasach współczesnych była miejscem doniosłych wizyt i modlitwy między innymi szwedzkiej pary królewskiej Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii, kanclerza Helmuta Kohla i premiera Tadeusza Mazowieckiego, kanclerz Angeli Merkel i premier Ewy Kopacz. W jej barokowych wnętrzach Dalajlama XIV i przedstawiciele kościołów chrześcijańskich, judaizmu i islamu podpisali Apel o Pokój. Miłośnicy muzyki organowej mogą posłuchać tu muzyki w niepowtarzalnym brzmienia instrumentu z 1695 roku. Turyści chętnie zatrzymują się na nocleg w przykościelnych zabytkowych apartamentach i raczą podniebienia potrawami regionalnej kuchni. Z kolei ukojenie dla ciała gwarantuje pobyt w ośrodkach leczniczych, sanatoryjnych i spa Dusznik-Zdroju. Ten znany uzdrowiskowy kurort leży około stu kilometrów od Wrocławia, który bogatą ofertą citi break wprowadził uczestników wycieczki w atrakcje turystyki miejskiej. Istotnym punktem zwiedzania Dolnego Śląska były prezentacje kulinarne dla przedstawicieli austriackich biur podróży, obejmujące proponowane menu, standard restauracji, praktykę i profesjonalizm restauratorów w podejmowaniu dużych zorganizowanych grup turystów.

– Pobyt w Polsce i zapoznanie się z turystycznymi atrakcjami regionu wpłynie na dalszy rozwój wyjazdów zorganizowanych grup z terenu Dolnej Austrii – przewiduje dyrektor ośrodka POT w Wiedniu Włodzimierz Szeląg, przytaczając na potwierdzenie pierwszą otrzymaną informację po zakończeniu study tour. Biura podróży Mitterbauer i Bustouristik Laister wprowadziły już zmiany w planach wycieczek proponowanych klientom i wystąpiły do POT o pakiety materiałów promujących Dolny Śląsk.


Możliwość komentowania jest wyłączona.