Ciekawie miejsca

 • Mrągowo – popularny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy, kojarzony głównie z Piknikiem Country, położone na wzgórzach nad jeziorami Czos i Juno.
 • Mikołajki – położone nad jeziorami Tałty i Mikołajskim. Zwane Perłą Mazur stanowią popularne letnisko – w szczycie sezonu miasto zapełnia się po brzegi turystami.
 • Giżycko – wakacyjna stolica regionu i jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Okolice Giżycka mają największą w Polsce liczbę jezior. W samym mieście są to: Niegocin, Kisajno, Tajty, Popówka Duża, Popówka Mała, Wojsak.
 • Olsztyn – największe miasto i stolica województwa warmińsko-mazurskiego położone w południowej części Warmii.
 • Ełk – miasto położone na terenie Zielonych Płuc Polski stanowi jeden z głównych ośrodków turystycznych regionu.
 • Frombork – niewielki ale za to niezwykle malownicze miasteczko położone nad Zalewem Wiślanym. Największą atrakcją miasteczka jest Wzgórze Katedralne, które zaliczane jest do zabytków światowej klasy.
 • Białka Tatrzańskato doskonała baza wypadowa na udany wypoczynek dla wszystkich: dorosłych i dzieci, o każdej porze roku, zarówno wiosną, latem, jak i jesienią, czy zimą.
 • Białowieża miejscowość położona w województwie podlaskim, na wschodnim krańcu Polski, nad rzeką Narewką, w samym sercu Puszczy Białowieskiej
 • Bieszczady to jedna z najpiękniejszych i najdzikszych grup górskich w Polsce. Najbardziej zachodni fragment Zewnętrznych Karpat Wschodnich, część Beskidów Wschodnich. Bieszczady
 • Przez Biały Dunajec przepływa górska rzeka o tej samej nazwie. Miejscowość jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą, piękne widoki . Kultywowana jest tu tradycja i kultura góralska, tutaj też urodził się słynny malarz i rzeźbiarz – Wojciech Kułakch Wawrzyńcok. Wybierając się do Białego Dunajca warto przede wszystkim zajrzeć do Term Podhalańskich
 • Bukowina Tatrzańska należy do powiatu tatrzańskiego i tworzy wraz z innymi okolicznymi wsiami gminę Bukowina Tatrzańska.
 • Krościenko nad Dunajcem położone jest w malowniczej kotlinie górskiej pomiędzy pasmami gór: Pienin, Gorców i Beskidu Sadeckiego u brzegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka. Krościenko  to dogodne położenie pełni role bazy wypadowej dla turystów zwiedzających otaczające pasma górskie.
 • Karpacz to urokliwie piękne miasto w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Tu czeka na turystów mnóstwo atrakcji o każdej porze roku. Zdecydowanie największą liczbę gości do Karpacza ściągają narty. Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje Karpacz i jego okolice, trzeba tu spędzić co najmniej kilka dni.
  Karpacz może pochwalić się pięknym, reprezentacyjnym deptakiem. Otaczają go restauracje, kawiarnie czy sklepy z pamiątkami. P
  Najsłynniejszym zabytkiem Karpacz jest Świątynia Wang.Karpacz to idealny ośrodek sportów zimowych W samym Karpaczu znajduje się kilkanaście  stoków narciarskich

  Są też lodowiska , Snowtubing – zjeżdżanie na pontonach , rynna snowboardowa czy Alpejski tor bobslejowy „Alpine-Coaster”.

 • Giżycko to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Położone na Mazurach, pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Mazury zdecydowanie można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Giżycko jest największym miastem regionu.
 • Małe Ciche jest to niewielka spokojna miejscowość położona w powiecie tatrzańskim w gminie Poronin. Od Zakopanego oddalona jest tylko o 12 km, w najbliższym sąsiedztwie znajduje się Murzasichle i Poronin , niedaleko jest też do Bukowiny Tatrzańskiej .
 • Władysławowo to piękne miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Władysławowo  położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką
 •  Murzasichle jest doskonałym miejscem wypoczynku. Bardziej zaawansowani amatorzy nart mogą bez trudu dojechać do położonej 4 km na wschód miejscowości Małe Ciche. Opony wyciągane są na górę wyciągiem. Do innych atrakcji należą: karuzela, tor saneczkowy, pociąg Mikołaja oraz Kids Park.
 • Zakopane nazywane jest bardzo często zimową stolicą Polski. Duża ilość znajdujących się w Zakopanem wyciągów i stoków o różnych stopniach trudności, szlaków turystycznych, które pokonać można głównie pieszo, ale wyznaczone są również rowerowe oraz konne, a nawet skocznia narciarska, gdzie każdego roku odbywają się mistrzostwa.
 • Szklarska Poręba malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. znajduje się Wodospad Szklarki, spadający w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m
 • Polanica Zdrój słynie z koncertów, targów turystycznych, jak również z Międzynarodowego Turnieju Szachowego. Polanica Zdrój jest miejscowością uzdrowiskowo – wypoczynkowa, która leży w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u stóp Gór Stołowych, w pobliżu Dusznik i Kłodzka.
 • Miasto  Kazimierz Dolny położony na prawym brzegu Wisły, z uwagi na atrakcyjne położenie, bardzo bogatą historię znany w kraju i na świecie jako miejscowość o wybitnych walorach turystycznych. Styl kamienic to pomieszanie średniowiecznej fantazji z renesansową groteską.
 • Podlasie zwane „bramą na wschód” i jest krainą,  Podlasie jest regionem o charakterze rolniczym, Podlasie  to również miejsce  słynąca z hodowli koni czystej krwi arabskiej,  Białowieża położony na szlaku tranzytowym można zobaczyć, również kajakarzy, wioślarzy,noclegi w Białowieży przyciąga wieloma atrakcjami, Białowieża kojarzona przede wszystkim z żubrami żyjącymi w Białowieskim Parku Narodowym  zostały wpisane na listę UNESCO
 • Kościelisko to duża wieś turystyczna zlokalizowana tuż pod Tatrami, w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Zakopane. Kościelisko jest siedzibą gminy, w skład której wchodzą również Witów, Chochołów i Dzianisz. Dzięki lokalizacji Kościelisko stało się fantastycznym dla turystów miejscem, w którym można fantastycznie wypocząć.
Zakopane noclegi domki, kwatery Krościenko, Mazury domek , Krościenko nad Dunajcem tanie noclegi, Noclegi Karpacz

Możliwość komentowania jest wyłączona.