Wczasy w Białce

Białka Tatrzańska to położona u podnóża Tatr, nad rzeką Białką, piękna wieś góralska w województwie małopolskim, około 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego, co sprawia, że jest dobrym miejscem wypadowym na szlaki górskie.
Białka znajduje się pomiędzy Wierchami o wysokości ponad 900 m npm, poprzez które prowadzi jeden z bardzo malowniczych polskich szlaków górskich – Wierchowa Droga zwana też Drogą Królewską (nazwa pochodzi z historii, że ponoć podążał nią król Jan Kazimierz uchodząc przed Szwedami na Węgry).

Białka Tatrzańska pensjonaty, Białka Tatrzańska noclegi w centrum, Białka Tatrzańska noclegi z wyżywieniem to wspaniałe miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Jest tu bardzo atrakcyjne przez cały rok. Piękne krajobrazy i niezapomniane górskie widoki, zachęcają do wyruszenia na szlaki piesze i rowerowe, których jest tu wiele. Latem warto pamiętać, że dodatkową atrakcją staje się rzeka Białka. Każdego roku, właśnie na Białce organizowane są widowiskowe Mistrzostwa Polski w spływie kajakowym.

Każdej zimy w Białce Tatrzańskiej liczba przybywających turystów aż trzykrotnie przewyższa liczbę mieszkańców. Miłośnicy wodnych przygód mogą kożystać ze spływów kajakiem po Białce, chętni wrażeń mogą nawet skożystać z możliwości spływu pontonem. Wielu urlopowiczów ceni sobie wypoczynek w Białce Tatrzańskiej bo jest spokojniejsza, mniej zatłoczona niż takie na przykład Zakopane, noclegi są tanie i otoczenie równie piękne.

Jakie atrakcje mogą zainteresować turystów w tym miejscu? Zachęcamy do odwiedzenia obiektu pod nazwą Termę Bania, która kusi nowoczesnym kompleksem basenów termalnych, Spa i Wellness, a jak już dobrze wypoczniemy dostępny jest jeszcze aquapark.

Nie zapominajmy o zimie! Białka Tatrzańska zimą zmienia się w centrum narciarstwa, które przyciąga rzesze turystów z całego kraju. Warto pamiętać, że najważniejsze białczańskie ośrodki narciarskie wprowadziły wspólne karnety co znacznie ułatwia szusowanie i w Białce Tatrzańskiej też takie karnety funkcjonują.
Liczne wyciągi znajdujące sie w Białce Tatrzańskiej i pobliżu z pewnością zadowolą każdego, są tu koleje krzesełkowe, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Trasy narciarskie natomiast są oświetlone, naśnieżane. O róznych stopniach trudności, a wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dodatkowych wrażeń dostarczają liczne imprezy zimowe organizowane w Białce, np. zjazd na plastikowych workach z sianem czy noc sylwestrowa na nartach.

Białka Tatrzańska zachowała swą kulturę, folklor i tradycje góralskie – klimatyczne karczmy, swoista gwara i tradycyjne stroje tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosfere, która warto poczuć.

 

Białka Tatrzańska tanie noclegi


Ponad 20 wyciągów, w tym 5 kolei krzesełkowych  oraz wyciągi orczykowe i talerzykowe oraz profesjonalny Snowpark.
Przepustowość wszystkich wyciągów wynosi ponad 25 000 osób na godzinę, a długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15 km.

Noclegi w Białce tatrzańskiej  sprawią że zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku w górach, jak i szukający spokoju i wytchnienia od codzienności znajdą tu coś dla siebie…
zachęca do spacerów oraz do dalszych wycieczek, po których zapraszamy latem do basenu.

INFORMACJE TURYSTYCZNE:
– do najbliższego wyciągu 500 m
– do Zakopanego 20 km
– do wyciągu na KOTELNICĘ 1,5 km
– sklep spożywczy i przystanek PKS oraz BUS 150 m
– do Łysej Polany 15 km
– do Morskiego Oka 20 km


Białka Tatrzańska pensjonaty, tanie noclegi w Białce Tatrzańskiej, białka tatrzańska ośrodki wypoczynkowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.