Ełk

Ełk to obecnie największe mazurskie miasto położone  w malowniczej okolicy nad rozległym jeziorem Ełckim oraz nad rzeką Ełk. Nazwa miasta pochodzi najprawdopodobniej od słowa „Łek”, co znaczy „biała woda”.

Ełku i okolicy znajdują sie liczne zabytki o charakterze historycznym
·    Ruiny zamku krzyżackiego, zbudowanego na wyspie – połączony był ze stałym lądem za pomocą drewnianego mostu zwodzonego.
·    Zbudowana w latach 1847 – 1850 katedra pw. św. Wojciecha. ·    Zbudowany na początku XX wieku murowany most
·    Wybudowany w 1893 roku w stylu neogotyckim kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.
·    Funkcjonująca do dnia dzisiejszego Ełcka Kolej Wąskotorowa, powstała w latach 1910 – 1918. Z
·
·    Skansen pszczelarski z eksponatami bartniczymi oraz liczne budynki gospodarcze i mieszkalne z okolic XIX wieku.

Noclegi nad Jeziorem Ełk, nad którym jest położone miasto Ełk należy do największych i najgłębszych polskich jezior. Jego maksymalna głębokość to 56 m.
Na terenie Pojezierza Ełckiego występują liczne grupy fauny i flory.

Ełk leży niemal w samym centrum Zielonych Płuc Polski. Można tutaj odpocząć od codziennego zgiełku wielkich miast i nacieszyć się unikatową różnorodnością przyrody – od lasów i jezior, przez równiny i doliny morenowe, aż po zielone pagórki.

Ełk noclegi

 

Zapraszamy do Historycznego Dworku Opartowo Nowe niższe ceny pokoii

położonego nad kryształowo czystym Jeziorem Rajgrodzkim.

Nasz dworek to doskonałe miejsce wypoczynku dla wszystkich tych, którzy pragną wiejskiej ciszy i widoków, a jednocześnie cenią sobie luksus i wygodę.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy pokoje dwu-, trzy-, i czteroosobowe komfortowo wyposażonych w łazienkę, telewizor i internet.
Obiekt dysponuje własnym zapleczem gastronomicznym. Ełk należy do najczystszych w Polsce, stąd wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych produktów. Ełk noclegi z wyżywieniem dania , to kolacja we dwoje, elegancki raut, jak i większe przyjęcie w gronie rodziny. Amatorom grillowania proponujemy barbecuez tańcami i muzyką na żywo.
Do pieszych i rowerowych wycieczek zachęca urozmaicona rzeźba terenu, liczne punkty widokowe z rozległymi panoramami, lasy obfite w grzyby i jagody. 
Własna plaża z pomostem i dostęp do 1 klasy czystości wody Jeziora Rajgrodzkiego umożliwia kąpiele i uprawianie sportów wodnych. Na jeziorze obowiązuje strefa ciszy, więc zapalonym wędkarzom nic nie zakłóci połowu suma szczupaka czy płoci. Na terenie posiadłości jest też duży staw rybny.
Miłośnicy jazdy konnej z przyjemnością wybiorą się na wyprawę po okolicy, oczątkujący mogą rozpocząć naukę jazdy pod okiem doświadczonego instruktora. Dużą atrakcją są także przejażdżki bryczką, a zimą organizowane przez nas kuligi.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Instruktorem Jazdy Konnej
Ełk noclegi nad jeziorem, Ełk domki, Ełk noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.