Suwałki

Jeżeli szukasz atrakcyjnej ceny i komfortowych warunków nocleowych to świetnie trafiłeś Dziewicze lasy, czyste jeziora i świeże powietrze, jak również komfortowe warunki i zdrowa, ekologiczna żywność, zapewniają naszym Gościom niezapomniane wrażenia estetyczne i kulinarne. Zajmujemy się także organizacją szkoleń, konferencji, spotkań biznesowych a także imprez okolicznościowych. Suwalszczyzna to wspaniała kraina, każdy powinien się tam wybrać.

Hotelznajduje się w miejscowości Stary Folwark, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Bliskie sąsiedztwo Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz innych atrakcji sprawia, iż jest to idealne miejsce na romantyczny weekend zakochanych czy aktywny wypoczynek z rodziną albo grupą znajomych

W obiekcie mogą Państwo skorzystać z pokoi 1, 2, 3 i 4 – osobowych oraz apartamentów, domków, .
W ofercie:
-dania regionalne z karty menu restauracji Holiday,
-możliwość wypożyczenia rowerów oraz tandemów, 
-dostęp do sauny oraz bilarda,
-organizacja wycieczek, zielonej szkoły, spotkań firmowych lub pobytów biznesowych,
-organizacja wydarzeń okolicznościowych jak wesela, komunie, rocznice etc. (sala weselna, sale bankietowe)
W cenie noclegu:
-bezpłatny parking (w tym także dla autokarów),
-Internet wifi na terenie całego obiektu,
-miejsce do zabaw (miejsce do gier zespołowych – patio z piłkarzykami i kącikiem dla dzieci), atestowany plac zabaw, miejsce do siatkówki, bilard
-śniadania w formie bufetu szwedzkiego (jako opcja cenowa).
Do restauracij zapraszamy codziennie w godzinach 7 – 21.
W pobliżu można skorzystać z malowniczych szlaków pieszych i rowerowych, wypożyczyć rower, sprzęt wodny, udać się nad jezioro Wigry na piękną plażę (ok. 750 metrów od obiektu).
Suwałki to ciekawe miejsce na mapie Polski, które trzeba odwiedzić i chociaż trochę poznać.

Stary Folwark Jest to popularna miejscowość letniskowa, położona na północnym brzegu jeziora Wigry, w obrębie Wigierskiego Parku Narodowego. Była już przed wojną znanym ośrodkiem turystycznym.

Wieś została założona w 1700 r. przez kamedułów wigierskich, a wyludniona pod koniec XIX w. W 1800 r. liczyła zaledwie dwie zagrody z 13 mieszkańcami. W okresie międzywojennym półwysep Łysa Góra został zakupiony przez Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, które wybudowało przystań żeglarską oraz schronisko – którego budynek stoi do dziś, lecz nie jest użytkowany.

W 1928 r. została tu przeniesiona z Płociczna stacja naukowo-badawcza Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego w Warszawie. Głównym organizatorem i wieloletnim kierownikiem stacji był Alfred Lityński, jeden z najwybitniejszych hydrobiologów polskich. Stacja prowadziła badania nad florą i fauną jezior wigierskich. Placówka działała do 1939 r. Niszczejący obiekt został przejęty przez dyrekcję WPN w 1993 r., z przeznaczeniem na muzeum przyrodnicze.

W 1937 r. wybudowano drugi, murowany budynek schroniska, czynny do dziś.
Stary folwark atrakcje:
-Jezioro Hańcza 
-Klasztor Pokamedulski
Augustów, Muzeum Kanału Augustowskiego
-Kolejka wąskotorowa
-Wigierski Park Narodowy
-Biała flota
-Kolonowica
-Suwalski Park Krajobrazowy
-Czarna Hańcza
-Rejsy statkiem Tryton po jeziorze Wigry
-Restauracja Dworek Hołny
-Muzeum okręgowe w Suwałkach


Możliwość komentowania jest wyłączona.