Krynica wypoczynek

Krynica-Zdrój oferuje wiele interesujących atrakcji dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pragną spędzić aktywnie wolny czas. Niezależnie od pory roku i warunków pogodowych swój czas śmiało można tu wypełnić rozmaitymi atrakcjami i z pobytu w Krynicy-Zdroju wycisnąć maksymalną dawkę przygód i odpoczynku.

Krynica-Zdrój to ośrodek turystyczny. Leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, stanowi bazę wypadową w okoliczne góry. Jest kolebką polskiego saneczkarstwa. Pierwsza sekcja saneczkarska powstała w 1909 r. przy Klubie Sportowym Makabi. W 2008 r. rozpoczęto budowę sztucznie mrożonego toru saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego. Całkowita planowana długość toru to 1709 m, a długość od startu do mety będzie wynosić 1613 m. Będzie to trzeci pod względem długości tor na świecie po torach w Nagano i St. Moritz. Tor będzie spełniał wszystkie wymogi dotyczące organizacji imprez międzynarodowych. Działania przeciwników budowy toru spowodowały wstrzymanie prac.

Co ciekawe jeszcze po II wojnie światowej w Krynicy istniały dwie skocznie narciarskie. Możemy więc śmiało stwierdzić, że Krynica lubi aktywnie spędzać zime.

Miasto jest jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych. Narciarstwo można uprawiać na stokach w Krynicy-Słotwinach i na Jaworzynie (1114 m n.p.m.), gdzie funkcjonuje stacja narciarska.

Blisko jest też ośrodek Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, gdzie mieści się najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy. W ostatnich latach powstał projekt połączenia systemem wyciągów całej okolicy – siedmiu dolin, czyli terenu od Wierchomli Małej, poprzez Krynicę aż do Doliny Roztoki.

Warto pamiętać, że Krynica Zdrój jest uzdrowiskiem, a pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach krynickich źródeł znajdują się w dziele księdza Gabriela Rzączyńskiego pt. Historia naturalis curiosa Regni Poloniae (…), wydanym w pierwszej poł. XVIII w. Pierwsze naukowe badania wód krynickich przeprowadził jednak dopiero profesor Uniwersytetu Lwowskiego Baltazar Hacquet na zlecenie władz austriackich, które w 1783 r. przejęły Krynicę wraz z pozostałymi miejscowościami dóbr muszyńskich. Opinia Hacqueta, w której pozytywnie ocenił on lecznicze wartości tych wód zarówno do kąpieli jak i do picia, zachęciła komisarza rządowego z Nowego Sącza, do zakupienia w 1793 r. krynickiego zdroju.

Krynica-Zdrój jest obecnie dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Leczy się tu różne choroby układu trawiennego i moczowego, dodatkowo układu krążenia i przemiany materii. W mieście znajdują się liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, a także odwierty, pijalnie i rozlewnie wód mineralnych i leczniczych

Krynica noclegi, pokoje, kwatery, wille, pensjonaty oferuje wiele miejsc noclegowych w komfortowych kwaterach z łazienkami, jadalnią z dostępem do kuchni, zamykanym parkingiem, miejscem do grilowania oraz bezpłatnym dostępem do internetu. Położenie obiektów sprawi że poczujecie  tu ciszę górskiego klimatu

Krynica noclegi w centrum oferuje:

  •  pokoje 2,3, 4, 5osobowe
  • pełne lub częściowe wyżywienie
  • wszystkie pokoje z łazienkami
  • Parking
  •  internet
  • miejsce do grilowania
pensjonaty Krynica, Krynica-Zdrój noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.