Mielno

Mielno jest to miejscowość w północno-zachodniej części naszego kraju w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, siedziba gminy Mielno. Mieści się nad noclegi nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. Mielno posiada dwa letnie kąpieliska morskie i przystań rybacką na osiedlu Unieście.
Najbardziej cenionym argumentem gminy Mielno jest nasze morze a pod względem rocznej temperatury Bałtyk można uznać jako zmienny. Najmniejsza temperatura morza notowana jest w okresie miesiąca lutego i wynosi około 1 stopnia C. Co ciekawe w ciągu sezonu wakacyjnego czyli lipiec oraz sierpień ciepło w południowej i południowo- wschodniej części morza stanowi nawet do 19 stopni C.
Morze Bałtyckie jest oczywiście znakomitym źródłem jodu, którego zbyt mała ilość prowadzi do niedoczynności tarczycy. Duże ilości jodu zawarte są w rybach morskich, owocach noclegi blisko morza oraz sól nie oczyszczona lub jodowana, ale najbardziej czyste nadmorskie powietrze. Jod wspomaga nas w utrzymaniu zdrowej skóry, włosów, paznokci i zębów.
Wielbiciele morskich kąpieli w niskich temperaturach wody posiadają w Mielnie swój pomnik czyli Pomnik Morsa.
Obiekt mieści się tuż, przy głównym wejściu na noclegi blisko plaży. Został wykonany z brązu przez poznańskiego rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego.
Dzień po jego ukończeniu, 14 lutego 2010 roku miało miejsce bicie rekordu Guinnessa pod tytułem „Największe Zanurzenie Misiów Polarnych”. Aż tysiąc osób weszło do wody o temperaturze która nie miała 10 stopni Celsjusza i właśnie dlatego rekord został pobity.
Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie jest to kategoria ścieżki przyrodniczej, która wiedzie nas przez wyjątkowe dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty takie jak grodziska i bunkry. Najbardziej popularne elementy ścieżki to spore figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, punkt widokowy oraz dwa nowe „opakowania” bunkrów. Charakterystyczny rodzinny produkt, wielka radość dla najmłodszych i powód do sprawdzenia tej niezwykłej części Mielna.
Świątynia Przemienienia Pańskiego została wybudowana z cegły i kamienia polnego.
Kościół umieszczono na niewielkim wzniesieniu wokół którego widać ślady fos,co wskazuje na dawna obronną charakterystykę budowli. Gotycki obiekt wieńczy czworoboczna wieża ukończona w okresie XVI wieku, w ścianie której mieszczą się dwa fragmenty kamieni młyńskich.Taki pomysł, dość często stosowany na Pomorzu, miało symbolizować szacunek dla chleba czyli zużytych narzędzi do jego produkowania nigdy nie wolno było niszczyć.
W środku zachowała się ambona z okresu XVII wieku oraz neogotycka chrzcielnica.

noclegi w Mielnie

Możliwość komentowania jest wyłączona.