Noclegi w Kościelisku…

Kościelisko leży w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie o tej samej nazwie. Na stałe mieszka w nim około 8 000 mieszkańców. Miejscowość położona jest u stóp Pasma Gubałowskiego, na zboczach wzgórz do niego należących (między innymi Palenicy Kościeliskiej – 1183 m n.p.m.), na terenie Rowu Kościeliskiego. Kościelisko stanowi doskonałą bazę wypadową w góry ze względu na bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nazwa pochodzi od Doliny Kościeliskiej i oznacza „miejsce gdzie był kościół”. Kościelisko znajduje się w Rowie Kościeliskim i na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego. Jego zabudowania wkraczają także do dolnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach. Jest to duża wieś o charakterze miejscowości wypoczynkowej, składająca się z 21 osiedli.

Kościelisko noclegi oferuje wiele atrakcji:
– stacja narciarska Szymaszkowa –
– stacja narciarska Salamandra
– stacja narciarska Witów-Ski
– szlaki turystyczne, do Doliny Kościeliskiej , Doliny Małej Łąki
– przejście graniczne na Słowację
– Kościół
– blisko Zakopane
– karczmy regionalne.

Można wybrać się na wiele niezwykłych i ciekawych wycieczek w Tatry. W Kościelisku mamy wiele szlaków turystycznych do wyboru na przykład Nędzówki trasa na Przysłop Miętusi i dalej np. na Czerwone Wierchy, w Kirach rozpoczyna się szlak bardzo malowniczą Doliną Kościeliską, która kryje wiele niesamowicie ciekawych miejsc takich jak Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka, Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą, Hala Stoły, Smreczyński Staw. Na Groniku rozpoczyna się szlak wiodący Doliną Małej Łąki dalej na Giewont, Kondracką Kopę lub Halę Kondratową.

Na terenie Kościeliska znajduje się wiele ciekawych zabytków. Między innymi piękne wiekowe góralskie chaty. Jednym z wartych do zobaczenia zabytków jest przedstawiciel kościeliskiej architektury ludowej czyli zabytkowy, drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza wybudowany w 1914 roku. Innym interesującym obiektem w Kościelisku jest Dom Ludowy Związku Podhalan w którym mieści się również Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku. Są w nim organizowane różne imprezy kulturalne oraz występy zespołów ludowych.

Kościelisko tanie noclegi położone w cichej i malowniczej dolince, z piękna panoramą na Giewont, Czerwone Wierchy, Kominiarski Wierch.

Kościelisko noclegi z wyżywieniem to  idealne miejsce z regionalna kuchnia dla aktywnych miłosnikow pieszych wedrówek , jazdy rowerem czy zima dla biegaczy narciarskich. Noclegi w Kościelisku sa idealnym miejscem dla osób, które chcą wypocząć od zgiełku miejskiego, wygrzać się w zdrowym, górskim słońcu , raczyć sie pięknymi widokami polskich Tatr i spędzic czas na spacerach po lasach i dolinach (Kościeliskiej, Małej Łąki, Lejowej).

Kościelisko noclegi domki gorąco polecamy na wakacje i ferie zimowe dla rodzin z dziećmi, z dala od natężonego ruchu , w pobliżu regionalny park zabaw dla dzieci, stadnina koni z mozliwoscia uczestniczenia w zajęciach hipoterapi.

Noclegi Kościelisko zimą oferuje turystom bardzo atrakcyjną ofertę wypoczynkową. W samym Kościelisku działa jeden wyciąg narciarski , ale w sąsiednich miejscowościach jest ich szeroki wybór.  Można też wybrać się na wycieczkę psim zaprzęgiem.

Kościelisko noclegi kwatery prywatne położone noclegi w centrum Kościeliska co umożliwia szybki dostęp do szlaków turystycznych Dolina Kościeliska, Dolina Strążyska, Dolina Chochołowska blisko od centrum miasta Zakopane
Obieky położone blisko od kompleksu narciarko-rekreacyjnego Szymoszkowa i Butorowy Wierch, dzięki którym z łatwością można dostać się na Gubałówkę. Latem na Szymoszkowej funkcjonuje kąpielisko geotermalne z widokową panoramą Tatr.
W pobliżu znajduje się również wyciąg narciarski Budzowski Wierch  oraz  stacja narciarska Witów-Ski.
W pobliżu znajduja się willi znajdują się Chochołowskie Termy – największy kompleks basenów termalnych na Podhalu.
W okolicy znajduje się kilka restauracji, kawiarni, sklepów spożywczych, przystanek bus, Centrum Informacji Turystycznej oraz dla dzieci Małpi Gaj.

Kościelisko apartamenty zapraszaja pod Tatry na wypoczynek w rodzinnej atmosferze z pięknym widokiem za oknem z których widać Tatry Zachodnie i Giewont z bliska.
W pobliżu apartamentów idealne miejsca na spacery czyli doliny tatrzańskie. Można stąd rozpocząć wędrówkę na mało uczęszczane przez turystów ścieżki pogórza gubałowskiego, można wyruszyć stąd na szlaki Tatr Zachodnich. Kościelisko jest to idealna baza wypadowa w Tatry Zachodnie.

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.