O Bukowcu…

Bukowiec to miejscowość turystyczna położona w Bieszczadac w gminie Solina.  Z Bukowca pochodził Ludwik Jan Krajewski Jasieńczyk uczestnik powstania styczniowego z roku 1864,

Noclegi Bukowiec  położony malowniczo nad brzegiem górskiej rzeki Solinki nieopodal Jeziora Solińskiego. Roztacza się widok na pasmo górskie Bieszczadów, porośniętych dziką karpacką puszczą. Piękne krajobrazy, las, bujna roślinność, czyste powietrze, dodatkowo cisza i spokój.

W pobliżu znajdują się:
-Jezioro Solińskie
-las
-jazda konna
-wypożyczalnia sprzętu wodnego
– blisko do Polańczyk
– blisko do Soliny 

Bukowiec agroturystyka – nazwa ta pojawia się już pod koniec XV wieku, nie jako nazwa wsi tylko nazwa miejsca. W 1580 roku Bukowiec był już zaludnioną wsią, co oznacza że został zasiedlony około roku 1550.

Wieś stanowiła jeden kompleks gospodarczy z niedaleką Beniową, dlatego też obie te miejscowości należały zawsze do jednych właścicieli. O tym że wieś powstała około 1550 roku świadczy także regestr podatkowy z 1589 roku który podaje 9,25 łana osiadłego przez kmieci i jednego zagrodnika (czyli chłopa bez ziemi) i w tym czasie Bukowiec płacił już podatki czyli minął okres 24 letniej wolnizny.


Możliwość komentowania jest wyłączona.