Polanica Zdrój to niewielkie miasto na Dolnym Śląsku

To urokliwe miasteczko ściąga co roku wielu turystów, z uwagi na urokliwe położenie w Kotlinie Kłodzkiej w pobliżu Gór Stołowych oraz walory uzdrowiskowe. Historia Polanicy zdrój sięga setek lat.
Polanica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe, cała architektura i urbanistyka miasta jest utrzymana w tzw. stylu kurortowym. W okolicy zobaczymy liczne drewniane i murowane wille, pensjonaty, ośrodki wczasowe.

Atrakcją Polanicy-Zdroju są jej walory uzdrowiskowe i malownicze położenie. W niedalekiej odległości znajduja się podobne miasteczka uzdrowiskowe, gdzie możemy łatwo dotrzeć samochodem i urozmaicić sobie tym czas urlopu, co w połączeniu z walorami pobliskich gór nadaje Polanicy-Zdrój urok górskiego miasteczka.
Do dyspozycji mamy szlaki turystyczne Gór Stołowych, liczne groty i jaskinie, a także wiele zdrojowych miasteczek. W pobliżu Polanicy-Zdrój funkcjonują także gospodarstwa agroturystyczne, rancza, parki rozrywki i miejsca pamięci.

W Polanicy-Zdroju wiele restauracji i pubów, gdzie serwuje się liczne smaczne potrawy z regionu Dolnego Śląska
Polanica-Zdrój jest kurortem całorocznym, turyści mogą poza sezonem udać się miedzy innymi na wydarzenia literackie, związane z poetyckimi tradycjami miasta. A kiedy nie mamy możliwości pospacerować po Parku Zdrojowym, do dyspozycji Duszniki-Zdrój i Zieleniec. Zimą skorzystamy także z oferty zimowej całej Kotliny Kłodzkiej, czyli centrum narciarstwa.

Park Zdrojowy oraz zabytkowe sanatorium Wielka Pieniawa. W kurorcie w czasach przedwojennych przebywał Mieczysław Fogg oraz Maria Dąbrowska. W lokalnym Technikum Szklarskim uczyła się słynna polska wokalistka Irena Santor. W okolicy obowiązkowo musimyzobaczyć Park Narodowy Gór Stołowych.

Polanica Zdrój noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.