Polska Światłoczuła w Uhercach Mineralnych

We wrześniu projekt Polska Światłoczuła znowu rusza w filmową trasę po kraju. Tym razem odwiedzi Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych z filmem Jana P. Matuszyńskiego „Deep love”. Projekcja odbędzie się 10 września 2014 o godz. 18.00. Film zdobył już uznanie w Polsce (Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego), jak i zagranicą (nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie). Ten piękny film młodych twórców stawia nas przed fundamentalnym pytaniem o to jak żyć. Projekcji w Ursa Maior towarzyszyć będzie spotkanie z montażystą Przemysławem Chruścielewskim. Solina noclegi zaprasza.

Polska Światłoczuła to projekt dotarcia z polskim repertuarem kinowym do małych miejscowości. Szczególnie takich, w których nigdy nie było kina. Pomysłodawcy pragną stworzyć niepowtarzalną atmosferę wokół projekcji, dlatego odbywają się one w nietypowych miejscach: w więzieniu, w kościele, w małych zapomnianych salach operowych, domach kultury. W każdej trasie projekcjom towarzyszy twórca filmu: reżyser, operator, aktor lub producent.

– Zarówno temat filmu, który będziemy pokazywać, jak i idea Polski Światłoczułej wpisuje się to doskonale w motto Ursa Maior „Sięgaj Wyżej”, – opowiada o projekcie wiceprezes Ursa Maior Andrzej Czech. Przed i po seansie będzie można zobaczyć część produkcyjną Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, prace zgromadzone w Domu Aukcyjnym Ursa Maior, wystawę zdjęć Waldemara Sosnowskiego oraz nabyć arcydzieła piwne i artystyczne w sklepie Esencja Karpat.


Możliwość komentowania jest wyłączona.