W Darłówku…

DARŁÓWKO to nadmorska dzielnica Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych nad morzem. Miejscowość  przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, czysta plaża czeka na ciebie przez cały rok… Noclegi Darłówko zaprasza na wczasy nad polskim morzem.

W okolicach Darłówka znajduje się wiele interesujących miejscowości małe Cisowo i Kopań położone nad jeziorem Kopań, uzdrowisko w Dąbkach.

Najważniejsza jest w Darłówku plaża, piaszczysta i zadbana. W Darłówku warto zobaczyć widok z Latarni Morskiej, przejść się nabrzeżem portowym, przeprawić się unikalnym rozsuwanym mostem.

Darłówko noclegi położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Wspaniały mikroklimat z dużą zawartością jodu, piękne lasy sosnowe, szerokie piaszczyste plaże, ścieżki spacerowe i rowerowe, port rybacko-turystyczny, to tylko nieliczne z atutów tego urokliwego miejsca przyciągające tu co roku tysiące turystów.

Latem na turystów czekają też stylizowane na historyczne statki wycieczkowe, a po rzece Wieprzy kursuje tramwaj wodny, dopływający do mostu zwodzonego.

Most Rozsuwany im. Kapitana Witolda Huberta z wieżą kontrolną to niewątpliwa atrakcja tej miejscowości, jedyna w Polsce. Łączy on Darłówko Wschodnie z Zachodnim, ale dostępny jest tylko dla pieszych. W Darłówku znajdują się również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców i pieszczotliwie zwanej Dora.


Możliwość komentowania jest wyłączona.